Публиката побара магија од Барди - и ја доби (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Публиката побара магија од Барди – и ја доби (ВИДЕО)

Публиката побара магија од Барди – и ја доби (ВИДЕО)

Слободен удар за Леванте. Последна минута од мечот, а неговиот соиграч Иви побара да го изведе. Но, публиката почна да скандира „Барди, Барди“… Тренерот Хуан Муњиз покажа дека Барди треба да го изведе слободниот удар, затоа што тоа е негова обврска, тој е најголемиот мајстор.

Еден допир, и магија…Барди и се оддолжи на публиката за скандирањето на неговото име. По пет кола, веќе има три гола во Ла Лига, од кои два од слободен удар. Не е далеку од вистината влијателниот шпански спортски весник „Марка“, дека Барди е „новиот Дејвид Бекам“ во шпанското првенство.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.