Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
19/11/2017 21:29

Работнички и Шкендија без предност за ниту една од двете екипи ќе го чекаат реванш дуелот од осминафиналето во Купот на Македонија, откако во првиот натпревар одиграа без победник (1-1) на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

IMG_2147

Шкендија, во секој случај, ќе има мала предност поради постигнатиот гол на гости, откако први поведоа и на денешниот дуел со голот од пенал на Бесарт Ибраими во 39. минута од средбата…

Работнички успеа да израмни на 1-1 во второто полувреме. Израмнувањето стигна во 73. минута со голот на Филип Дурански, кој убаво реагираше по нафрлањето од десната страна на Остоја Стјепановиќ…

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.