Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот!

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот!

Работнички и Шкендија без предност за ниту една од двете екипи ќе го чекаат реванш дуелот од осминафиналето во Купот на Македонија, откако во првиот натпревар одиграа без победник (1-1) на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

IMG_2147

Шкендија, во секој случај, ќе има мала предност поради постигнатиот гол на гости, откако први поведоа и на денешниот дуел со голот од пенал на Бесарт Ибраими во 39. минута од средбата…

Работнички успеа да израмни на 1-1 во второто полувреме. Израмнувањето стигна во 73. минута со голот на Филип Дурански, кој убаво реагираше по нафрлањето од десната страна на Остоја Стјепановиќ…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.