Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Претплата Шестмесечна 500 денари Годишна 1.000 денари Телефон: +389(0)2 60 91 798; +389(0)78 232-712
Дигитален магазин
 • СЕМЕЈСТВОТО БАБУНСКИ

  Македонија се крсти во Давид и во Доријан

 • ТЕМА НА МЕСЕЦОТ

  Во името на парите?

 • ЈОВАНКА РАДИЧЕВИЌ (ЖРК ВАРДАР)

  Сите се плашат од нас...

 • СПОРТ И БРАК

  Ања ги открива тајните на својот сопруг Павел

Ekipa
Ekipa
Топ Вести

Работнички потпиша со репрезентативецот на БиХ, Горан Икониќ

Работнички потпиша со репрезентативецот на БиХ, Горан Икониќ

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина,  искусниот 33-годишен Горан Икониќ, кој извесно време беше на тест период, е првото официјално засилување за тимот од Градски Парк, информираa од Работнички.

“Ново е тоа што потпишавме договор со Горан Икониќ додека се уште трае потрагата по засилување на плејмејкерската и центарската позиција. Немања Јелесијевиќ и Александар Угриновски само тренираат со нас, ние како клуб им излеговме во пресрет бидејќи тие се без клупски ангажман. Дополнително од друга страна и тие ни помагаат при тренинзите бидејќи немамe доволен број играчи. Во недела заминуваме за Црна Гора, во Бар, каде што ќе настапиме на турнир кој е во организација на домашниот тим Морнар Бар” - изјави за ЕКИПА, тренерот на Работнички, Емил Рајковиќ.

Горан Икониќ е играч кој одлично се снаоѓа на бековските позиции, со своите 33 години и искуството како репрезентативец на БиХ треба да претставува сериозно засилување за Работнички. Во богатата кариера Икониќ има настапувано за Леотар, Босна (Босна и Херцеговина), Крка (Словенија), Доњецк, Политехник (Украина) и Пинар Каршијака (Турција).

 

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.