Работник донесе украински голман пред дербито со Пелистер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Работник донесе украински голман пред дербито со Пелистер

Работник донесе украински голман пред дербито со Пелистер

Раководството на Работник постигна договор со 32-годишниот голман Евгениј Умовиц, украински интернационалец, кој настапувал за Запорожје во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.

Тој  доаѓа на местото на повредениот Чаневски и ќе му се приклучи во тимот на Филип Ивановски, кој се покажа во одлично на последниот дуел против Прилеп.

Украинецот веќе тренира во Битола и ќе дебитира утре против Пелистер во натпреварот од 8. коло од ракометната Супер-лига на Македонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.