Работник лесно со Радовиш, охриѓани го освоија Прилеп - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/04/2017 22:45
Кошарка
26/04/2017 21:38
Кошарка
26/04/2017 20:49
Ракомет
26/04/2017 19:27

Работник лесно со Радовиш, охриѓани го освоија Прилеп

Работник лесно со Радовиш, охриѓани го освоија Прилеп

Ракометарите на Работник лесно ја оправдаа фаворитската улога на суперлигашниот дуел против Радовиш, на кој битолскиот клуб славеше со убедливи 36-25. Раното водство од 7-3 беше најава дека гостите немаат што да бараат на овој натпревар, позитивата во корист на домашниот состав растеше како што одминуваше времето, па „работниците“ на крајот славеа со убедливи 11 погодоци разлика.

Златко Мојсоски беше главна фигура на овој натпревар со дест гола, Мајнов постигна шест, а Адли пет погодоци за победничкиот тим. Најдобар стрелец на Радовиш при денешниот пораз беше Борче Соколов со седум постигнати гола.

Охрид останува рамо до рамо со Пелистер на врвот на табелата откако „галебите“ вечерва славеа на гостувањето против Прилеп со 27-33, меч што го добија со извонредното прво полувреме во кое стигнаа до предност од 12-18.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.