Работник спаси бод против Охрид - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Работник спаси бод против Охрид

Работник спаси бод против Охрид

Работник и Охрид ремизираа 21-21 во дерби натпреварот од второто коло во ракометната Супер-лига на Македонија.

Од ваквиот исход поразочарани можат да бидат охриѓани, кои освоија еден бод, но сигурно жалат за преостанатите два ако се знае дека имаа предност од 19-21, но потоа во последните пет и пол минути не постигнаа ниту еден погодок. Мајнов и Ојлевски беа прецизни на спротивната страна и спасија бод за „фармацевтите“ од Битола, спречувајќи домашен пораз на тимот што лани стигна до финалето во Купот на Македија.

Гоце Ојлевски со осум постигнати погодоци беше најдобар стрелец на овој натпревар, четири за Работник постигна искусниот Мајнов, додека кај охриѓани најдобри во нападот беа Блажевски со седум и Андоновски и Кљајиќ со по четири гола.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.