Радувај се Македонијо, имаме фудбалски лавови (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Радувај се Македонијо, имаме фудбалски лавови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Радувај се Македонијо, имаме фудбалски лавови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ова е „златна генерација“, го знаевме тоа сите. Но, сега со гордост можеме да кажеме… ОВА Е МОЌНА МАКЕДОНИЈА! Вујадин Станојковиќ ја предводи првата македонска селекција која успеа да обезбеди пласман во елитните квалификации.

Сите се важни, и сите се заслужни за овој успех. Победија тимски, а во тимот има фантастични индивидуалци. Од веќе на сите добро познатите Елиф Елмас, Дарко Чурлинов, Јани Атанасов, Димитар Митровски…Но, тука се подеднакво важни и капитенот Христијан Стевковски, Тодор Тодороски, Филип Антовски, Миле Тодоров, Агон Руфати, Филип Трајановски, Енис Фазлагиќ, Антонио Митрев, Кристијан Трапановски, Марко Ферукоски, Благојче Иванов, Кирил Ристовски, Филип Стојчевски, Бојан Колевски, Бојан Миовски, предводени од селекторот Вујадин Станојковиќ.

Нови златни момци…

U19 Makedonija - Belgija
U19 Makedonija - Belgija 5
U19 Makedonija - Belgija 4
U19 Makedonija - Belgija 3
U19 Makedonija - Belgija 2
radost mladi mkd 3
radost mladi mkd 4
radost mladi mkd 5
radost mladi mkd 6
radost mladi mkd 8
radost mladi mkd 9
radost mladi mkd 10
radost mladi mkd 12
radost mladi mkd 7
radost mladi mkd
radost mladi mkd 11

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.