Раги посакува ’италијанска одмазда’: Дајте ни го Лестер, да се одмаздам за Раниери - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19
Фудбал
17/08/2017 22:46

Раги посакува ’италијанска одмазда’: Дајте ни го Лестер, да се одмаздам за Раниери

Раги посакува ’италијанска одмазда’: Дајте ни го Лестер, да се одмаздам за Раниери

Дефанзивецот на Монако, Андреа Раги, го посакува Лестер за противник во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Ждребот ќе се изврши денеска напладне, а италијанскиот фудбалер сака да му се одмазди на Лестер за отказот на неговиот сонародник, Клаудио Раниери.

„Го посакувам Лестер во четвртфиналето. Ќе биде забавно. Покрај тоа, ќе се одмаздам и за Раниери, тој е моја, италијанска крв“, изјави Андреа Раги.

Покрај Монако и Лестер, во барабаните ќе бидат и Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид, Јувентус, Баерн Минхен и Борусија Дортмунд,

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.