Ракометарките тренираа во Скопје пред дуелот со Шведска (фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Ракометарките тренираа во Скопје пред дуелот со Шведска (фотогалерија)

Ракометарките тренираа во Скопје пред дуелот со Шведска (фотогалерија)

Македонските ракометни репрезентативки веднаш по враќањето од Турција, откако на турнирот во оваа земја забележаа еден триумф и два порази, се фатија за работа во СРЦ „Кале“, продолжувајќи со тренинзи пред стартот на новиот квалификациски циклус, овојпат за ЕП 2018.

„Црвено-жолтите“ в четврток ќе гостуваат против Шведска, селекцијата од која беа убедливо поразени во баражот за СП, но селекторот Симовски и неговите избранички се свесни дека можат да прикажат многу подобра игра од последните две средби со овој ривал.

За разлика од турнирот во Турција, овојпат Симовски на располагање ќе ги има сите интернационалки, кои ќе тренираат заедно се до заминувањето за Шведска в среда.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.