Рамос даде два гола, Шпанија сепак не победи (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Рамос даде два гола, Шпанија сепак не победи (видео)

Рамос даде два гола, Шпанија сепак не победи (видео)

Русија одигра уште еден силен контролен натпревар во пресрет на СП 2018, ремизирајќи на домашен терен против силната Шпанија, во одличен меч што заврши со дури шест постигнати погодоци (3-3).

Кога „фуријата“ за триесетина минути игра преку Алба и Рамос поведе со 0-2 се чинеше дека прашањето на победникот е решено, но домаќините покажаа карактер и се вратија и со головите на Смолов и на Миранчук (41. и 51. минута) стигнаа до израмнување.

Рамос постигна и втор погодок, овојпат од пенал, но и тоа беше недоволно за Шпанците да триумфираат откако „зборнаја“ повторно го израмни резултатот, овојпат преку Смолов за конечни 3-3.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.