Раниери се враќа во Премиер - лигата, ќе седне на клупата на Ватфорд? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Раниери се враќа во Премиер – лигата, ќе седне на клупата на Ватфорд?

Раниери се враќа во Премиер – лигата, ќе седне на клупата на Ватфорд?

Италијанскиот стратег Клаудио Раниери би можел да се врати во Премиер – лигата веќе од следната сезона. Тој е најсериозниот кандидат за наследник на неговиот сонародник Валтер Мацари, кој го напушта кормилото на Ватфорд. Раниери беше менаџер на Лестер и со овој тим ја освои титулата пред две сезони, но во текот на овој шампионат заработи отказ.

Покрај Раниери, раководството на Ватфорд размислува и за други опции како рускиот стратег Леонид Слуцки, како и Марко Силва, сегашниот менаџер на Хал сити.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.