Раул Гонзалес: Брест сега има нова одбрана, треба да се подготвиме за 5-1 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Раул Гонзалес: Брест сега има нова одбрана, треба да се подготвиме за 5-1

Раул Гонзалес: Брест сега има нова одбрана, треба да се подготвиме за 5-1

Европскиот ракометен првак Вардар е фокусиран на обврските во СЕХА – лигата, а по двете победи на стартот, в петок го очекува дуел со Брест во „СЦ „Јане Сандански“. Тренерот Раул Гонзалес очекува и трета победа, но вели дека новата одбрана на противникот може да им создаде одредени проблеми.

„Брест во оваа сезона ја промени одбраната и игра 5-1 или 6-0. Ние немаме играно оваа сезона против 5-1, но ќе се подготвиме. Целта е јасна, сакаме и трета победа, а на крајот повторно да играме на фајналфор од ова натпреварување“, изјави тренерот Раул Гонзалез.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.