Раул Гонзалес го објави репрeзентативниот список за ЕХФ неделата: Кам-бек на Прибак! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/10/2017 21:31
Фудбал
19/10/2017 21:09
Фудбал
19/10/2017 20:54
Фудбал
19/10/2017 20:50

Раул Гонзалес го објави репрeзентативниот список за ЕХФ неделата: Кам-бек на Прибак!

Раул Гонзалес го објави репрeзентативниот список за ЕХФ неделата: Кам-бек на Прибак!

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на ракометари кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата.

Собирот е закажан за 23. октомври 2017 од 16:30 часот во хотелот „Александар Палас“ во Скопје. Како што и претходно објавивме, во репрезентација се враќа ракометарот на турски Бешикташ, Немања Прибак.

Гонзалес повика 21 ракометар кои ќе бидат присутни на собирот од ЕХФ неделата.

СПИСОК НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ПРВИОТ СОБИР НА ЕХФ НЕДЕЛАТА (23.-29.10.2017)

Голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко Даскаловски, Јане Цветковски
Крила: Дејан Манасков, Гоце Ојлески, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски
Бекови: Филип Талески, Филип Кузмановски, Марко Нелоски, Филип Лазаров, Кирил Лазаров, Мартин Велковски, Филип Миркуловски, Немања Прибак
Пикери: Стојанче Стоилов, Никола Маркоски, Жарко Пешевски
Дефанзивци: Велко Маркоски, Аце Јоноски

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.