Раул: Сега треба да уживаме, после ќе мислиме на Фленсбург - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

Раул: Сега треба да уживаме, после ќе мислиме на Фленсбург

Раул: Сега треба да уживаме, после ќе мислиме на Фленсбург

ЕКИПА во Брест,

Томас Ѓоргиевски

Раул Гонзалес со право беше горд на својата екипа по одличната игра и убедливата победа на вечерашното финале против Веспрем, со која „вардарци“ му се одмаздија на унгарскиот гигант за поразот во ланското финале во Вараждин.

Мора да се биде задоволен, ние одигравме супер на овие натпревари, заслужено победивме и сега треба да уживаме. Нашата одбрана беше супер, нападот исто така, победивме многу добар противник како Веспрем и нормално е да бидам презадоволен. Сега можеме да прославиме, а за неколку дена ќе почнеме да мислиме на Фленсбург и предизвикот во Лигата на шампионите“ – беа првите импресии на Раул Гонзалес по освојувањето на трофејот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.