Реал Мадрид го следи Тимо Вернер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Реал Мадрид го следи Тимо Вернер

Реал Мадрид го следи Тимо Вернер

Европскиот првак Реал Мадрид размислува за следното засилување, а тоа треба да биде за зголемување на конкуренцијата во навалната линија. Тренерот Зинедин Зидан увиде дека му недостига квалитетен напаѓач кој ќе може да реагира од клупата кога на тимот не му оди најдобро, а новата аквизиција би можела да пристигне уште во јануари. Се работи за Тимо Вернер, германскиот репрезентативец и ќлен на Лајпциг, кој веќе подолг период е на радарот на „кралевите“.

Реал Мадрид е подготвен да плати висока сума за неговите услуги, а тој би требало да биде наследник за Карим Бензема, кој исто така многу млад пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ и ќе остане повеќе од една деценија.

За Тимо Вернер се заинтересирани и англиските премиерлигаши Арсенал и Ливерпул, а сигурно дека во трката ќе се вклучи и Баерн Минхен, кој не дозволува така лесно квалитетните германски фудбалери да си заминат од државата во странство.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.