Реал остана без центар: По Кузмиќ, се повреди и Ајон - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Реал остана без центар: По Кузмиќ, се повреди и Ајон

Реал остана без центар: По Кузмиќ, се повреди и Ајон

Пабло Ласо се соочува со огромни проблеми откако за неполн месец тренерот на Реал Мадрид остана без двајцата најдобри високи кошаркари во своите редови. По тешката повреда на коленото што ја заработи Кузмиќ, Ласо синоќа остана и без услугите на Густаво Ајон.

Мексиканскиот центар настрада при еден дуел за време на мечот од шпанското првенство против Тенерифе, а првичните информации говорат дека станува збор за сериозен проблем на левото рамо, поради што ќе следи повеќемесечна пауза.

Во една ваква ситуација, за очекување е сега „кралевите“ да притиснат во преговорите со Банвит за ангажман на Словенецот Видмар, кого го „пикираа“ по повредата на Кузмиќ, но во меѓувреме ги стопираа разговорите со турскиот клуб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.