Репрезентативците на одмор по егзотичните краеви: Летечкиот Барди, Алиоски во Мексико... (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Репрезентативците на одмор по егзотичните краеви: Летечкиот Барди, Алиоски во Мексико… (ФОТО)

Репрезентативците на одмор по егзотичните краеви: Летечкиот Барди, Алиоски во Мексико… (ФОТО)

Зимска пауза за поголемиот дел од македонските фудбалери кои настапуваат во европските првенства… Па, најдобро место, без сомнение, да се избегне европската зима се топлите, егзотични, краишта ширум светот.

Фудбалерот на Ујпешт, Енис Барди, по повеќе од успешната фудбалска година си подари одмор во Дубаи, и тоа очигледно, ако се погледнат фотографиите, уживајќи на специфичен начин.

Езгијан Алиоски, пак, во моментов ужива во Канкун, Мексико, Никола Ѓорѓев и натаму демонстрира, како и многу пати претходно, дека е љубител на егзотичните животни, а и репрезентативниот голман Давид Митов Нилсон, и натаму опоравувајќи се од повредата, стартот на шведскиот шампионат го очекува одмарајќи во Дубаи…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.