Репрезентацијата до 17 години на тестови со Кипар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Репрезентацијата до 17 години на тестови со Кипар

Репрезентацијата до 17 години на тестови со Кипар

Македонската репрезентација за фудбалери до 17 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Кипар на 12. и 14. септември со почеток од 16 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Селекторот на Македонија, Горан Станиќ за двете пресметки против Кипар ќе смета на следните фудбалери:

Голмани: Матеј Андов, Марко Алчевски

Одбрана: Божидар Митревски, Јован Манев, Ален Личина, Редев Јанкуловски, Борис Јакимовски;

Среден ред: Емил Скоко, Иван Николов, Стефан Георгиев, Димитар Тодоровски, Влада Новевски

Напад: Кире Трпчевски, Џемаил Ибиши, Муарем Сухељ, Куштрим Таири, Давид Тошевски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.