Робен ќе биде казнет за односот кон Анчелоти (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Робен ќе биде казнет за односот кон Анчелоти (ВИДЕО)

Робен ќе биде казнет за односот кон Анчелоти (ВИДЕО)

Холандскиот интернационалец Арјен Робен имаше жестока реакција кон својот тренер Карло Анчелоти, кој одлучи да го замени пет минути пред крајот на мечот против Борусија Менхенгладбах и да му даде шанса на Ренато Санчез. Холанѓанецот му одбруси на италијанскиот стратег и имаше непрофесионален однос при заминувањето надвор од теренот.

Германските медиуми откриваат дека Баерн Минхен сигурно ќе го казни парично Робен за ваквиот однос, а можно е и Анчелоти воопшто да не го уфрли во составот за наредниот меч од Бундес-лигата, по репрезентативната пауза. Реакцијата на Робен сепак им беше смешна на неговите соиграчи од клупата, Боатенг, Рибери и Чаби Алонсо…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.