Рома го ’пикира’ Мутињо - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Рома го ’пикира’ Мутињо

Рома го ’пикира’ Мутињо

Италијанскиот калчолигаш Рома е сериозно заинтересиран за услугите на фудбалерот на Монако, Жоао Мутињо, пренесуваат медиумите на Апенините. „Кнезовите“ се подготвени да го пуштат на позајмица португалскиот фудбалер, но засега проблем за Рома се високите годишни примања од 4 милиони евра.

Сепак, како што наведуваат италијанските медиуми, постои оптимизам кај двете страни за заокружување на зделката и многу е веројатно дека Мутињо ќе се пресели на „Олимпико“ оваа зима. Тој би бил одлично решение за средниот ред на Рома, со оглед дека е фудбалер со завидни технички способности.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.