Рома за едно полувреме го среди Удинезе - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Рома за едно полувреме го среди Удинезе

Рома за едно полувреме го среди Удинезе

Рома стигна до четвртата победа во новата сезона од Серија А, совладувајќи го на домашен терен Удинезе со 3-1. „Волчицата“ во првото полувреме ги разреши сите дилеми, откако постигна три гола.

Един Џеко го отвори резултатот во 12.минута, а потоа следеа два погодоци на Ел Шарави во 30. и во 45.минута.

Во завршницата од мечот Диего Пероти не реализира пенал во 89.минута, а Јенс Ларсен постигна почесен погодок за Удинезе.


All Goals & highlights HD – AS Roma 3-1… by livgol

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.