„Романтичарите“ на готовс, за дуелот со Вардар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„Романтичарите“ на готовс, за дуелот со Вардар

„Романтичарите“ на готовс, за дуелот со Вардар

Работнички има уште еден предизвик, одигрувањето на одложениот натпревар против Вардар, кој е закажан за 13.декември, со почеток во 13 часот. Тренерот Горан Станковски не дозволува никакво опуштање, се додека не биде одигран и овој меч. Напротив, се тренира напорно, затоа што градската пресметка со Вардар секогаш носи и дополнителна инспирација.

„Вардар не држи на готовс. Останува да го одиграме одложениот натпревар на 13 декември и секако дека максимално сериозно му приоѓаме на овој првенствен меч. Тоа е можност да го зголемиме бодовното салдо, иако не очекува тежок дуел против актуелниот шампион. Работиме напорно, се подготвуваме за последната есенска обврска, а потоа ќе ги сумираме резултатите од есенскиот дел, и ќе заминеме на одмор, се до почетокот на зимските подготовки“, вели шефот на стручниот штаб, Горан Станковски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.