Роналдињо не оди во пензија, ќе игра фудбал во Уругвај - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/02/2017 13:42
Меѓ. Фудбал
24/02/2017 13:18
Меѓ. Фудбал
23/02/2017 20:54
Фудбал
23/02/2017 15:31

Роналдињо не оди во пензија, ќе игра фудбал во Уругвај

Роналдињо не оди во пензија, ќе игра фудбал во Уругвај

Бразилскиот фудбалски волшебник Роналдињо ќе ја одложи пензијата и ќе игра фудбал во Уругвај. Тој преговара со клубот Национал и најавите се дека многу ќе пристигне и официјална потврда за склучување на соработката. Тоа ќе биде деветти клуб за Роналдињо во кариерата.

Неверојатниот Бразилец првите фудбалски чекори ги имаше во Гремио, а потоа беше член и на ПСЖ, Барселона, Милан, Фламенго, Атлетико Минеиро, Кверетаро и на Флуминенсе.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.