Роналдо бесен: Нема да ме „скршат“, ќе се вратам посилен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43
Ракомет
25/09/2017 9:58

Роналдо бесен: Нема да ме „скршат“, ќе се вратам посилен

Роналдо бесен: Нема да ме „скршат“, ќе се вратам посилен

Кристијано Роналдо ќе мора да ги одлежи и преостанатите три натпревари од казната од пет меча неиграње што му беше изречена по црвениот картон на Суперкупот на Шпанија против Барселона на „Камп ноу“. Реал Мадрид испрати жалба, но истата беше одбиена, по што следеше и реакција на Кристијано преку неговите профили на социјалните мрежи.

Уште една неразбирлива одлука. Од неправда во неправда, никогаш нема да ме скршат. Како и секогаш, ќе се вратам посилен. Благодарност до сите што ме поддржуваат“ – напиша Роналдо на португалски јазик.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.