Роналдо ги предупреди ривалите: ЛШ е натпреварување на Реал! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Роналдо ги предупреди ривалите: ЛШ е натпреварување на Реал!

Роналдо ги предупреди ривалите: ЛШ е натпреварување на Реал!

Кристијано Роналдо вчера со два погодоци ја отвори сезоната на Реал во Лигата на шампиони. „Кралевите“ триумфираа со убедливи 3-0 над АПОЕЛ Никозија, а нивниот најдобар фудбалер смета дека добро ја започнаа одбраната на најпосакуваниот пехар.

„Моравме да го победиме овој меч. Игравме на свој терен и посакувавме да стартуваме на најдобар можен начин. Делувавме добро на теренот, можевме да постигнеме уште некој гол, но и вака сум задоволен. Секако дека главна цел е повторно да го одбраниме трофејот“, вели Роналдо

Имено, Реал е единствениот тим кој успеал да го одбрани трофејот од најелитното клупско натпреварувње, во поновата фудбалска историја, а португалскиот ас цели кон хет-трик.

„Лигата на шампиони е натпреварување на Реал, и нормално е повторно да сакаме да сме најдобри. Но патот е многу долг, одиме натпревар по натпревар“, посочи Роналдо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.