Роналдо не игра и на реваншот против Севилја во Купот на Шпанија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Роналдо не игра и на реваншот против Севилја во Купот на Шпанија

Роналдо не игра и на реваншот против Севилја во Купот на Шпанија

Најдобриот светски фудбалер за изминатата 2016 година, Кристијано Роналдо, нема да биде во составот на Реал Мадрид за утрешниот реванш натпревар од осминафиналето на Купот на Шпанија против Севилја. Португалецот не играше ниту на првиот меч на „Сантијаго Бернабеу“, но „кралевите“ обезбедија убедлива предност од 3-0.

Тренерот Зинедин Зидан, покрај Роналдо, реши на утрешниот дуел да ги одмори и Лука Модриќ, Хамес Родригез, Иско, Пепе, а повредени се Бејл, Лукас Васкез…

Во составот на „кралевите“ се очекува враќањето на капитенот Серхио Рамос.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.