Само потпис го дели Енис Барди од Леванте - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Само потпис го дели Енис Барди од Леванте

Само потпис го дели Енис Барди од Леванте

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е пред вратите на новиот шпански прволигаш Леванте. Медиумите на Пиринеите информираат дека Барди и Турчинот Јусуф Јазичи од Трабзонспор треба да пристигнат во клубот на почетокот на идната седмица и да бидат нови засилувања за тимот, во пресрет на новата сезона во Примера.

bardi za levante

Енис Барди овој викенд беше изоставен од тимот на Ујпешт, на гостувањето против Пакс (2-2) во првото коло од новиот шампионат на Унгарија, а причината беше токму најавата дека се наоѓа пред трансфер и сигурно ќе го напушти клубот. Барди имаше одличен настап за младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година на Европското првенство во Полска и на трите меча беше стрелец на два гола. Тој е веќе стандарден член и на А-репрезентацијата на Македонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.