Се „бореа“ се „мачеа“..., па ќе си „пресудат“ во Тетово (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Се „бореа“ се „мачеа“…, па ќе си „пресудат“ во Тетово (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се „бореа“ се „мачеа“…, па ќе си „пресудат“ во Тетово (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Малку допадлив фудбал демонстрираа денеска Работнички и Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија.

На стадионот во Ѓорче Петров, двата тима покажаа извесна „борба“, се „мачеа“ малку и на теренот, па на крајот, по оние 1-1, одлучија, сепак, околу патникот во четвртфиналето да „пресудат“ во Тетово…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.