Се „бореа“ се „мачеа“…, па ќе си „пресудат“ во Тетово (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Малку допадлив фудбал демонстрираа денеска Работнички и Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија.

На стадионот во Ѓорче Петров, двата тима покажаа извесна „борба“, се „мачеа“ малку и на теренот, па на крајот, по оние 1-1, одлучија, сепак, околу патникот во четвртфиналето да „пресудат“ во Тетово…

<p style="text-align: justify;

Се вчитува...