Се загреа атмосферата...со знамињата - и мадињата! (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
20/07/2017 22:25
Кошарка
20/07/2017 22:38
Фудбал
20/07/2017 19:53
Фудбал
20/07/2017 18:53

Се загреа атмосферата…со знамињата – и мадињата! (ФОТО)

Се загреа атмосферата…со знамињата – и мадињата! (ФОТО)

Финале си е финале…Не може без жешка атмосфера. По прекинот, навистина се ’загреа’ атмосферата и на трибините, но и на самиот терен.

IMG_0422

Национализмот донесе албански знамиња на трибината каде што се сместени „Балистите“, но потоа „Чкембари“ го истакнаа транспарентот со ’мадињата’!

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.