Сензација: Павел Недвед му се враќа на фудбалот на 45 години - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Сензација: Павел Недвед му се враќа на фудбалот на 45 години

Сензација: Павел Недвед му се враќа на фудбалот на 45 години

Еден од најдобрите чешки фудбалери на сите времиња, Павел Недвед, му се враќа на фудбалот на 45 години. Оваа сензационална вест доаѓа од неговата родна татковина, каде тој се согласил да настапува за локалниот клуб Скална. Тој всушност и првите фудбалски чекори ги има направено во овој клуб, а потоа стигна и до небесни височини во Серија А.

Недвед, кој е и потпретседател на Јувентус, ветил дека секогаш кога ќе биде во можност, ќе го облекува дресот на Скална и ќе му помогне во битката за бодови во регионалното чешко натпреварување. Сепак, тој поголем дел од времето ќе мора да го минува во Италија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.