Серена во танга – Не сум презгодна, ама супер ми е вака (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Серена во танга – Не сум презгодна, ама супер ми е вака (ВИДЕО)

Серена во танга – Не сум презгодна, ама супер ми е вака (ВИДЕО)

Серена Вилијамс е едно до заштитните лица на кампањата „Sport Illustrated Swimsuit“ во која позираше во разни костими за капење. Американскаат тенисерка добро се забавуваше на фотографирањето и уживаше во улогата на модел во малку поинакво танга-издание.

„Луѓето треба да бидат задоволни во своето тело. Не сум премногу згодна, ама мене ми е супер. ОК е да изгледаш добро и јас се чувствувам силно. Да изгледаш силно, секси, да бидеш жена, да бидеш нескршлива – сето тоа се одлични работи“ – изјави Серена.

serena 2

Американката е свесна дека не е совршена и дека не изгледа како изгладнета манекенка, но таа ужива во своето тело и сака тоа чувство да им го пренесе на другите.

Навистина сакав да влијаам на луѓето кои имаат слично тело како јас. Сакам себе си да си кажат: „И јас изгледам добро“. Тоа е она на што се надевам“ – вели Серена Вилијамс.

serena 3

На фотосесијата посебно атрактивни се фотографиите на кои победничката на Австралија опен е во бикини со танга на долниот дел од костимот.

„Никогаш досега не сум носела танга бикини, затоа овој прв пат за мене беше како шолјичка еспресо. Моментално морав да се разбудам. Тангата е перфектна, се чувствував многу пријатно. Сега сум официјално танга-девојка“ – се пошегува Серена.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.