Серена во танга – Не сум презгодна, ама супер ми е вака (ВИДЕО)

Серена Вилијамс е едно до заштитните лица на кампањата „Sport Illustrated Swimsuit“ во која позираше во разни костими за капење. Американскаат тенисерка добро се забавуваше на фотографирањето и уживаше во улогата на модел во малку поинакво танга-издание.

„Луѓето треба да бидат задоволни во своето тело. Не сум премногу згодна, ама мене ми е супер. ОК е да изгледаш добро и јас се чувствувам силно. Да изгледаш силно, секси, да бидеш жена, да бидеш нескршлива – сето тоа се одлични работи“ – изјави Серена.

serena 2

Американката е свесна дека не е совршена и дека не изгледа како изгладнета манекенка, но таа ужива во своето тело и сака тоа чувство да им го пренесе на другите.

Навистина сакав да влијаам на луѓето кои имаат слично тело како јас. Сакам себе си да си кажат: „И јас изгледам добро“. Тоа е она на што се надевам“ – вели Серена Вилијамс.

serena 3

На фотосесијата посебно атрактивни се фотографиите на кои победничката на Австралија опен е во бикини со танга на долниот дел од костимот.

„Никогаш досега не сум носела танга бикини, затоа овој прв пат за мене беше како шолјичка еспресо. Моментално морав да се разбудам. Тангата е перфектна, се чувствував многу пријатно. Сега сум официјално танга-девојка“ – се пошегува Серена.

[vionvideo url=”http://ekipa.mk/video/4b24fe76bd3f3a544bb58c2df4257c70.mp4″]

Се вчитува...