Шампионско видео: Најдоброто од Словенија на Евробаскет 2017 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Шампионско видео: Најдоброто од Словенија на Евробаскет 2017

Шампионско видео: Најдоброто од Словенија на Евробаскет 2017

Словенија испиша историја со првото злато на големите кошаркарски натпреварувања, сосема заслужено со оглед на деветте победи во низа на Евробаскет 2017. За заокружување на историскиот успех, погледнете ги најдобрите потези на словенечките фудбалери на овој европски шампионат.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.