Шанса за победа: Видовте ли што промаши Саул Нигез? (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43
Ракомет
25/09/2017 9:58

Шанса за победа: Видовте ли што промаши Саул Нигез? (ВИДЕО)

Шанса за победа: Видовте ли што промаши Саул Нигез? (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид остана непоразен на гостувањето против Рома, но „јорганџиите“ лесно можеа и да слават во Рим доколку Саул Нигез не промашеше чист зицер во судиското продолжение.

Имено, по еден корнер од десната страна следеше шут со глава, топката беше кратко одбиена, а кога на неа налета Нигез се чинеше дека сигурно ќе заврши во мрежата. Сепак, младинскиот шпански репрезентативец потфрли кога беше најважно, шутирајќи крај голот.


Saul Niguez Epic Injury Time Miss vs Roma! by wfproductions

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.