Шеиците не мируваат: ПСЖ на лето ќе има нов тренер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Шеиците не мируваат: ПСЖ на лето ќе има нов тренер

Шеиците не мируваат: ПСЖ на лето ќе има нов тренер

Францускиот клуб Пари Сен Жермен игра одлично во домашниот шампионат, засега е доминантен и во Лигата на шампионите, но се чини дека тоа не е доволно за богатите шеици да остават Унаи Емери на тренерската клупа и по завршувањето на сезоната. Уште сега почнаа шпекулациите дека „светците“ ќе добијат нов стратег кој ќе седне на кормилото, а ќе има многу позвучно име од Шпанецот Емери.

Во игра засега се тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, како и менаџерите на Челси и на Манчестер јунајтед, италијанскиот стратег Антонио Конте и Португалецот Жозе Мурињо. Се чини дека најблиску до отказ во својот клуб во овој момент е Конте, со оглед дека „сините“ од Лондон заостануваат зад Манчестер сити во трката за одбраната на шампионската титула во Премиер – лигата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.