Шишкарев со четврти најубав гол во ЛШ во 2016 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Шишкарев со четврти најубав гол во ЛШ во 2016

Шишкарев со четврти најубав гол во ЛШ во 2016

Уживајте во топ-листата од 30 најатактривни погодоци постигнати во ракометната Лига на шампиони во оваа 2016 година. Меѓу најдобрите пет има место и за еден „вардарец“, и тоа Данил Шишкарев и неговиот фантастичен лоб на дуелот со Веспрем.

Првото место е резервирано за екс-играчот на Металург, Дарко Ѓукиќ, кој минатата сезона во дресот на Бешикташ постигна неповторлив погодок преку Мирко Алиловиќ.

Видео за најголемите ракометни „гурмани“, уживајте:

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.