Шкендија без Мурати на реваншот во Финска - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
Фудбал
16/11/2017 15:42

Шкендија без Мурати на реваншот во Финска

Шкендија без Мурати на реваншот во Финска

Шкендија ќе биде ослабена за претстојниот реванш против Хелсинки откако беше утврдено дека Мевлан Мурати нема да може да му се стави на располагање на тренерот Ќатип Османи за дуелот во Финска.

Левиот бек на „црвено-црните“, кој беше дел и од младинската репрезентација на ЕП во Полска, се повреди на првиот натпревар против Хелсинки, кога мораше да биде заменет уште во првото полувреме. Лекарските прегледи покажаа дека повредата на мускулот нималку не е наивна, па на Мурати сега му претстои пауза од околу две седмици од фудбалските терени.

Тој сигурно нема да настапи на претстојниот реванш, а најверојатно ќе го пропушти и првиот меч од третото квалификациско коло за ЛЕ, доколку Шкендија успее да го мине Хелсинки.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.