Шкендија го чека Вардар во четвртфиналето од Купот на Македонија! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Шкендија го чека Вардар во четвртфиналето од Купот на Македонија!

Шкендија го чека Вардар во четвртфиналето од Купот на Македонија!

Шкендија ќе го чека Вардар во четвртфиналето од Купот на Македонија, доколку македонскиот шампион претходно пак успее да ја мине осминафиналната пресметка против Шкупи. Вака одлучи денешната ждрепка во Фудбалската федерација на Македонија за дуелите од ТОП 8 во најмасовното домашно клупско натпреварување.

Покрај овој дуел, интересно ќе биде и во пелагониската пресметка меѓу Пелистер и Победа, додека Академија Пандев ќе се соочи со второлигашот Тетекс.

Натпреварите од четвтрфиналето се играат на 8. и 29. ноември, освен заостанатиот натпревар од осминафиналето меѓу Шкупи и Вардар, кои во овие термини ќе ја водат битката за четвртфинале.

Победникот од пресметката меѓу Шкупи и Вардар ќе игра со Шкендија на 17. декември и 21. февруари 2018 година.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЧЕТВРТФИНАЛЕ

Тетекс – Академија Пандев

Ренова – Скопје

Пелистер – Победа

Шкупи/Вардар – Шкендија

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.