Шкендија ја покажа силата, Работнички си ја има маката (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Шкендија ја покажа силата, Работнички си ја има маката (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкендија ја покажа силата, Работнички си ја има маката (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ќатип Османи им порача на фудбалерите на Шкендија да не ја повторат слабата игра од мечот со Победа (3-3) и тие му одговорија на најдобар начин, со убедлив триумф (2-6) против Работнички на стадионот во Ѓорче Петров. Имаа многу шанси, можеше и уште неколку пати да се тресе мрежата на „романтичарите“, но тоа го спречи голманот Дамјан Шишковски.

Со овој триумф, Шкендија се зацврсти на првата позиција на табелата, а Работнички си ја има маката, затоа што падна на дното, на последното место од прволигашката табела. Овој тим има и еден одигран меч помалку, и тоа против македонскиот првак Вардар. Но, по пет кола, Работнички има два бода и се уште нема победа во шампионатот.


rabotnicki - skendija prvenstvo 8
rabotnicki - skendija prvenstvo 9
rabotnicki - skendija prvenstvo 10
rabotnicki - skendija prvenstvo 11
rabotnicki - skendija prvenstvo 12
rabotnicki - skendija prvenstvo 13
rabotnicki - skendija prvenstvo 14
rabotnicki - skendija prvenstvo 15
rabotnicki - skendija prvenstvo 16
rabotnicki - skendija prvenstvo 17
rabotnicki - skendija prvenstvo 18
rabotnicki - skendija prvenstvo 19
rabotnicki - skendija prvenstvo 5
rabotnicki - skendija prvenstvo 4
rabotnicki - skendija prvenstvo 1
rabotnicki - skendija prvenstvo 2
rabotnicki - skendija prvenstvo 3

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.