Шкупи го доби футсал - дербито со Велес во Чаир - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Шкупи го доби футсал – дербито со Велес во Чаир

Шкупи го доби футсал – дербито со Велес во Чаир

Шкупи успеа да го совлада КМФ Велес со 2-1 во дерби – натпреварот од шампионатот во футсал во Македонија. Тоа е прв пораз за Велес во првенството, а Шкупи и понатаму останува непоразен и сега се наоѓа во предност во трката за шампионската титула.

futsal derbi4

Шкупи во првото полувреме оствари предност од 2-0, а потоа умешно го бранеше водството. Велес намали на 2-1, но до крајот сепак не успеа и да стигне до израмнување. Шкупи имаше огромна поддршка од публиката, а на трибините беа и дел од фудбалерите на прволигашот Шкупи.

futsal derbi1

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.