Шкупи непоразен се враќа и од Тетово: Ренова напаѓаше, но гол немаше - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Шкупи непоразен се враќа и од Тетово: Ренова напаѓаше, но гол немаше

Шкупи непоразен се враќа и од Тетово: Ренова напаѓаше, но гол немаше

Шкупи ја продолжи позитивната серија и на гостувањето во Тетово. По трите победи во низа, тимот од Чаир извлече реми без голови на гости кај Ренова. Тоа дефинитивно е убав резултат за составот на Ардијан Нухији.

Гостите беа определени да го сочуваат почетниот резултат, а Ренова беше тимот што бараше погодок. Можеше да го постигне во завршните моменти од средбата, но Емран Рамадани ја погоди стативата, по акцијата на Валмир Нафиу од левата страна.

По седум одиграни мечеви, Шкупи во моментот се искачи на третата позиција на табелата со 11 освоени бода, и сигурно е најпријатното изненадување заедно со Академија Пандев.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.