„Шлаг на тортата“ - Митревски погоди од гол на гол (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„Шлаг на тортата“ – Митревски погоди од гол на гол (видео)

„Шлаг на тортата“ – Митревски погоди од гол на гол (видео)

Македонските голмани имаа фантастичен настап на вечерашниот дуел со Чешка, а „шлаг на тортата“ по бројните интервенции стави Никола Митревски, постигнувајќи погодок од гол на гол, за уште поголема еуфорија на трибините на „ВИП Арена“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.