Шок за Владе Дивац: Жртва на измама од страна на свој пријател! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
28/07/2017 0:03
Ракомет
27/07/2017 20:56
Фудбал
27/07/2017 20:21
Ракомет
27/07/2017 13:26

Шок за Владе Дивац: Жртва на измама од страна на свој пријател!

Шок за Владе Дивац: Жртва на измама од страна на свој пријател!

Легендата на српската кошарка, Владе Дивац деновиве доживел вистински шок дознавајќи дека, без негово знаење, е вклучен во измама од свој близок пријател поради што и самиот може да заработи прекршочна пријава.

Зоран Милашиновиќ, пријател и деловен партнер на Владе Дивац, бил уапсен од српската полиција под сомнеж дека го фалсификувал потписот на Дивац и на тој начин неговиот стан од 450 м2 го ставил под хипотека за кредит кој потоа воопшто не го исплаќал.

„Уапсена е и службеничка од Краљево која го подготвила договорот. Дека неговиот стан е под хипотека Дивац дознал кога на неговата врата се појавила најпрво судска тужба со пријава, а потоа и извршители. Сето тоа откако Милашиновиќ воопшто не го враќал кредитот, бидејќи западнал во тешки финансиски проблеми. Банката ја активирала хипотеката а Дивац останал шокиран“ – пишува српски „Блиц“.

Милашиновиќ во Србија е познат како поранешен кошаркар, тренер, угледен спортски работник и наводно „успешен“ бизнисмен.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.