Шпанија лесно со Албанија за потврден пат кон Русија, Израел славеше во Лихтенштајн... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Шпанија лесно со Албанија за потврден пат кон Русија, Израел славеше во Лихтенштајн… (видео)

Шпанија лесно со Албанија за потврден пат кон Русија, Израел славеше во Лихтенштајн… (видео)

Репрезентација на Шпанија извојува лесна победа од 3-0 против Албанија во 9. коло од квалификациската Група Г со која си го осигура и дефинитивно патот на Светското првенство 2018 во Русија.

Шпанците до триумфот стигнаа со трите погодоци уште во првото полувреме на Родриго, Иско и Алкантара…


Израел, пак, очекувано славеше со 0-1 на гостувањето против Лихтенштајн. Стрелец на единствениот гол беше Тиби во 22. минута од натпреварот.

ГРУПА Г – 9. КОЛО

Италија – МАКЕДОНИЈА 1-1

Шпанија – Албанија 3-0

Лихтенштајн – Израел 0-1

ТАБЕЛА: Шпанија 25 бода, Италија 20, Албанија 13, Израел 12, МАКЕДОНИЈА 8, Лихтенштајн без бодови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.