Штербик е МВП на 5. коло од Лигата на шампионите! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Штербик е МВП на 5. коло од Лигата на шампионите!

Штербик е МВП на 5. коло од Лигата на шампионите!

Голманот на Вардар, Арпад Штербик го доби признание за најдобар играч во 5. коло од Лигата на шампионите.

Според гласањето на ракометните фанови од Европа, преку фејсбук страницата на ЛШ, Арпад Штербик убедливо е избран за МВП на колото во кое Вардар славеше против Барселона во Скопје. Штербик тогаш зад своето има остави 14 одбрани со кои беше најзаслужен за триумфот на „вардарци“.

Претходно, Штербик со гласање на фановите го доби признанието од ЕХФ и за играч на месец октомври.

Инаку, за последното 6. коло од ЛШ, кое се играше изминатиов викенд, ниту еден ракометар на Вардар или Металург не се најде во идеалниот тим.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.