Штербик со една од ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Штербик со една од ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ… (видео)

Штербик со една од ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ… (видео)

Арпад Штербик, како по обичај, беше клучната фигура во победата на Вардар на гостувањето против ППД Загреб во 7. коло од Лигата на шампионите.

Вардаровиот голман мечот го заврши со 17 одбрани, од кои онаа двојната во првото полувреме неизбежно се издвои во најдобрите пет и според изборот на ЕХФ, кој ја смести на третата позиција според атрактивност.

Изборот на Арпад Штербик меѓу голманите со најдобри одбрани на колото може да го погледнете на следниот ЛИНК.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.