Штерјовски си поднесе оставка во Победа! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Штерјовски си поднесе оставка во Победа!

Штерјовски си поднесе оставка во Победа!

Зоран Штерјовски си поднесе оставка од тренерска функција на прволигашот Победа по вчерашниот пораз од Работнички од 2-4 во 6. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„По вчерашниот пораз од Работнички, втор на свој терен а вкупно трет во шестте кола од почетокот на сезоната на Првата лига прекината е соработката на ФК Победа и досегашниот шеф на стручниот штаб, Зоран Штерјовски. Лошите резултати и само само пет освоени бодови беа причина Штерјовски да понуди оставка која од клупското раководство е прифатена а денес е реализиран и формалниот дел околу раскинот а договорот. За ден-два се очекува да биде назначен негов наследник откако раководството ќе пресече по разговорите со повеќе тренери кои се во тек. Денешниот претпладневен тренинг на екипата го водеа помошниците Вршкоски и Кебакоски“ – се вели во официјалното соопштение од ФК Победа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.