Шведска ја „реши“ Италија, со минимална предност пред реваншот во Милано - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Шведска ја „реши“ Италија, со минимална предност пред реваншот во Милано

Шведска ја „реши“ Италија, со минимална предност пред реваншот во Милано

Репрезентацијата на Шведска со предност од 1-0 ќе патува на реваншот во Италија, по славјето на домашен терен во првата пресметка од баражот за пласман на СП 2018.

Во главно израмнет натпревар во кој и двете репрезентации имаа свои шанси, на крајот остана само еден погодок оној на Јакоб Јохансон во 61. минута со кој Шведска успеа да дојде до триумф.


Реванш дуелот меѓу двете селекции се игра на 13. ноември на „Џузепе Меаца“ во Милано.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.