Сите асистенции на Лео Меси на едно место - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Сите асистенции на Лео Меси на едно место

Лионел Меси покрај епитетот за најдобар стрелец, од пред два дена е и најдобар асистент во историјата на Примера дивизион, откако Аргентинецот на мечот со Леванте го надмина Луис Фиго и стигна до бројката од 106 асистенции во елитното шпанско фудбалско друштво.

По тој повод, сега на едно место можеме да ги погледнеме сите додавања на Меси по кои неговите соиграчи постигнувале погодоци, што е уште еден доказ дека Аргентинецот е најкомплетниот фудбалер во светот во последните десетина години.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.