ŠKODA забележа двојна победа на „Авто трофеј“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

ŠKODA забележа двојна победа на „Авто трофеј“

ŠKODA забележа двојна победа на „Авто трофеј“

Читателите и онлајн корисниците на реномираниот магазин за автомобили „Авто цајтунг“ повторно ја избраа ŠKODA за најдобар увозен бренд во Германија. Ова е седми пат како чеш киот производител го освојува првото место во оваа категорија на натпреварот „Авто трофеј“ што го организира магазин от . ŠKODA OCTAVIA, најпродаваното возило на брендот, го повтори ланскиот успех триумфирајќи во категоријата „ најдобар увоз ен компакт ен модел“.

„Фактот дека читателите на „Авто цајтунг“ уште еднаш нè изгласаа за најдобар увозен бренд во Германија е голема чест за целото семејство на ŠKODA. Максимално се трудиме да ја оправдаме довербата која корисниците и вљубениците во автомобилите ја имаат во нас“ – изјави Бернард Мајер, извршен директор на ŠKODA.

ŠKODA досега триумфира ше в о 2001, 2008, 2011, 2013, 2014 и 2015 година. Годинава , ŠKODA победи помеѓу 35 други конкуренти и освои 18,1% од гласовите, со што ја извојува четвртата последователна победа. OCTAVIA, која е позната и како срцето на чешкиот бренд, беше подобра од 18 конкурент ски модели . Изминатава декада овој автомобил има освоено пет други медали во различни категории на „Авто трофеј“.

Магазинот „Авто цајтунг“ го спроведува гласањето за „Авто трофеј“ по 29 пат . Г одинава во анкетата учествуваа околу 60.000 читатели , кои ги избраа своите фаворити во 17 категории, од кои 7 се интернационални. Двете категории во кои победи ŠKODA се однесуваат на Германија. OCTAVIA не е единствениот автомобил на ŠKODA кој во изминатите години се искачил на врвот на „Авто трофеј“. Во 2013 година, ŠKODA CITIGO и YETI го освојуваа посакуваниот трофеј во нивните категории. Истата година, читателите на „Авто цајтунг“ го прогласија ŠKODA SUPERB за победник во категоријата „возило од увоз“ . Во 2012 година ŠKODA исто така беше победник во т ри категории со моделите CITIGO, RAPID и YETI. Во претходните години, моделите на чешкиот производител редовно беа на победничкиот подиум.

Комерцијален текст

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.