Скратен избор: Селтик и Легија го чекаат Вардар, најдобра опција Хафнарфјордур - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Скратен избор: Селтик и Легија го чекаат Вардар, најдобра опција Хафнарфјордур

Скратен избор: Селтик и Легија го чекаат Вардар, најдобра опција Хафнарфјордур

Македонскиот првак Вардар, како неносител, е сместен во подгрупа 3, пред денешниот ждреб за квалификациите во Лигата на шампионите. Веќе е познат и скратениот избор на можни ривали. Најзвучно име е Селтик од Шкотска, а во опција се Легија Варшава (Полска), Марибор (Словенија), Малме (Шведска), Розенборг (Норвешка) и Хафнарфјордур (Исланд).

grupa 3 ls

Ждребот во Нион, кој е закажан за 12 часот, ќе одреди кој ќе биде првиот противник на Вардар во квалификациите за ЛШ. Се чини дека најдобра опција за „црвено-црните“ е Хафнарфјордур, првакот на Исланд.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.